MENU
Jesteś tutaj: Ona Akcesoria Rękawki

Rękawki

Rękawy rowerowe i biegowe - pomysłowe dogrzanie organizmu.

Rękawki rowerowe lub rękawki dla biegaczy w tych dwóch dyscyplinach sportu są bardzo przydatne. Pozwalają dokonać szybkiej transformacji koszulki sportowej z krótkim rękawem w koszulkę z rękawem długim. Często możemy trafić na zmieniające się warunki atmosferyczne.

Czytaj więcej...

Gdy startujesz rano, temperatura jest dość niska, by założyć tylko krótką koszulkę do biegania lub rowerową. Rękawki rowerowe zamiennie zwane rękawkami biegowymi stanowią idealne uzupełnienie stroju. Można zależnie od potrzeby je szybko założyć lub zdjąć i schować do kieszeni gdy tylko zrobi się cieplej gdy wyjdzie słońce. Na wyprawę  szosową  lub w góry wystarczy zwykle rękawek o obcisłym kroju z elastycznego materiału z wszytą gumką z antypoślizgowym żelkiem na ramieniu, co zapobiega ich osuwaniu się. Materiał techniczny, który wybieram do uszycia rękawków kolarskich i biegowych jest trochę bardziej elastyczny, ale jego właściwości oddychające podobne są do tych, jakie posiada koszulka. Podstawowy wyprofilowany krój rękawków ocieplających  składa się z jednego kawałka materiału. Zdarza się jednak, że szyję je z kilku segmentów. Profiluje wówczas je tak, by lepiej leżały na łokciach i były wygodniejsze zwłaszcza gdy ćwiczymy w pozycji z ugiętymi rękoma.

 RĘKAWKI ROWEROWE i biegowe – SKUTECZNE OGRZEWANIE rąk

Koszulka z długim rękawem jest oczywiście najlepszym sposobem na dogrzanie rąk podczas jazdy na rowerze. Stanowi mocną barierę termiczną organizmu utworzoną przez specjalne właściwości materiału, z którego jest uszyta. Zdarza się jednak, że koszulka czy bluza z długim rękawem na rower jest za ciepła i dłuższy wysiłek mógłby spowodować przegrzanie organizmu. Może też być wręcz niewystarczająca na panujące warunki pogodowe i nawet w połączeniu z kurtką rowerową nie wystarcza do odpowiedniej izolacji rąk przed zimnem i wiatrem. W obu sytuacjach doskonale sprawdzają się rękawki rowerowe, które zakładane na rękę nie tylko uzupełniają ubiór o kolejną warstwę izolacyjną, ale też działają jak opaska kompresyjna. Delikatnie uciskając wzmacniają krążenie krwi i pobudzają mięśnie do pracy.

 Zastosowanie rękawków rowerowych ?

Głównym zadaniem rękawków rowerowych jest doraźne dogrzanie rąk wiosną i jesienią, a nawet zimą. Konstrukcja rękawków rowerowych pozwala na szybkie założenie lub zdjęcie w zależności od potrzeby w celu utrzymania temperatury ciała i niedopuszczenie do wyziębienia. Ciągły napór zimnego powietrza na ręce powoduje że marzną bardzo szybko i często do ich dogrzania nie wystarczą ani rękawiczki, ani podkoszulki termiczne z długim rękawem. Co istotne nałożenie rękawków kolarskich wykluczy konieczność ubrania kolejnej warstwy odzieży, ponieważ dodatkowa koszulka sportowa lub bluza mogła by spowodować przegrzanie organizmu, nadmierne pocenie się, utrata dynamiki jazdy czy biegu, co oczywiście nie jest komfortowe dla rowerzysty lub biegacza.

Czym jest kompresja rękawków rowerowych ?

Rękawki rowerowe dają nie tylko izolację. Delikatnie uciskają mięśnie rąk na całej powierzchni, powoduje to szybsze ich rozgrzanie poprzez wzmożenie krążenia krwi. Wydawało by się, że podczas jazdy ręce są bardzo stateczne bo to nogi wprawiają nas w ruch. W praktyce jednak spoczywa na nich część masy ciała. Po dłuższej jeździe może wpłynąć to na ich zmęczenie. Każdy rowerzysta musi rozgrzewać ręce. Dzięki kompresji rękawek rowerowy pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu cieplnego nawet podczas długiej jazdy w tej samej pozycji.

Czy wszystkie rękawki rowerowe są takie same?

Rękawki rowerowe  dają możliwość szybkiego przemienienia koszulki z krótkim rękawkiem w koszulkę z długim rękawkiem. Ta funkcjonalność jest super. Zajmują mało miejsca i nie musimy zabierać ze sobą drugiej pary odzieży, co znacząco odchudza nasz bagaż. Nie muszę mówić jakie to istotne na długich trasach, podczas których warunki atmosferyczne mogą ulegać często zmianie.

Rękawki rowerowe szyje z różnej grubości materiału, dlatego warto zainteresować się podczas zakupu jaki jest ich poziom wentylacji. Materiały maja różne właściwości, niektóre posiadają wewnętrzne ocieplenie, a inne super wentylację, która daje swobodne oddychanie skóry podczas jazdy i zapewnia transport wilgoci na zewnątrz nie dopuszczając do dyskomfortu. Rękawki kolarskie posiadają również wszytą gumkę antypoślizgową w celu zabezpieczenia ich przed osuwaniem się.

Praktyczne rękawki rowerowe od Play Motion

Oferta Play Motion daje kolarzom szosowym i nie tylko możliwość wyboru dopasowanych do ich wymagań odpowiednich modeli. Rękawki szyte są z różnych materiałów o rozmaitych właściwościach. Dzięki temu można dopasować sobie rękawki rowerowe do panujących warunków. Niektóre posiadają ciekawy wzór, inne tylko logo. Jakiś czas temu można je było kupić tylko w kolorze czarnym, obecna technika umożliwia wyprodukowanie ich w różnych kolorach i wzorach, co dodatkowo wzbogaci ich stylizacje. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie dopasujesz pod kolor koszulki lub barw klubowych.

 Producent rękawek rowerowych na zamówienie.

 Jako producent zajmuję się także w Play Motion tworzeniem odzieży na zamówienie. Dotyczy to także rękawek rowerowych i biegowych. Rękawki są od podstaw projektowane i szyte w Play Motion. Zajmuję się również projektowaniem grafik, więc jak masz ochotę stworzyć własną grafikę to mogę w tym pomóc. Rękawki na zamówienie są na pewno ciekawym elementem imprez sportowych, które, jeśli są dobrze wykonane, na długo pozostaną w szafie sportowca i pozwolą mu sięgnąć pamięcią do wspomnień z imprezy. Tak więc jeśli planujesz imprezę sportową to mogę wyprodukować rękawki biegowe i rowerowe, a dołożenie ich do pakietu startowego z pewnością okaże się super pomysłem. 

Kategorie:
Rozmiar:
Kolor:
Rozmiary damskie:
Zakres cenowy:
-

Niestety, w tej kategorii nie ma jeszcze żadnych produktów.

PlayMotion na Instagramie

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco!