MENU
Jesteś tutaj: On Akcesoria Nogawki

Nogawki

Nogawki rowerowe utrzymanie ciepła ciała w okresie przejściowym.

Nogawki rowerowe podobnie jak rękawki rowerowe są bardzo przydatne w tej dyscyplinie sportu. Pozwalają dokonać szybkiej transformacji krótkich spodenek kolarskich w spodnie kolarskie z długą nogawką.

Czytaj więcej...

Często możemy trafić na zmieniające się warunki atmosferyczne.  Szczególnie rano temperatura jest dość niska,by założyć tylko krótkie spodenki rowerowe, albo gdy przed zawodami chcesz trzymać temperaturę i jednocześnie rozgrzać mięśnie. Nogawki rowerowepodczas zmieniających się warunków pogodowych stanowią idealne uzupełnienie stroju.Można, zależnie od potrzeby, szybko je założyć lub zdjąć i schować do kieszeni, gdy tylko zrobi się cieplej i wyjdzie słońce. Na wyprawę szosowąlub w góry wystarczy zwykłe nogawki o obcisłym kroju z elastycznego materiału z wszytą gumką z antypoślizgowym żelkiem na udzie, co zapobiega ich osuwaniu się. Nakłada się je tak by gumka zakończona żelkiem dotykała skóry, a spodenki przykrywały je. Taka kombinacja  zapewni stabilne utrzymanie się nogawek rowerowych i zapobiegnieosuwaniu. Materiał techniczny, który wybieram do uszycia nogawek kolarskich jest trochę bardziej elastyczny, ale jego właściwości oddychające podobne są do tychjakie posiadają spodenki rowerowe. Podstawowy wyprofilowany krój nogawek rowerowych składa się z jednego kawałka materiału. Zdarza się jednak, że szyje się je z kilku segmentów. Profiluje wówczas je tak by lepiej leżały na nogach, a panele, które zakrywają kolana są grubsze i wtedy lepiej chronią stawy przed zimnem i są lepsze zwłaszcza, gdy jeździmy w mroźne dni.

 Nogawki rowerowe – SKUTECZNE OGRZEWANIE nóg

Spodenki rowerowe z długą nogawką na zimę są oczywiście najlepszym sposobem na dogrzanie nógpodczas jazdy na rowerze w zimne miesiące. Stanowią one mocną barierę termiczną organizmu utworzoną przez specjalne właściwości materiału. Zdarza się jednak, że zimowe spodenki rowerowe z długimi nogawkamisą za ciepłe i dłuższy wysiłek mógłby spowodować przegrzanie organizmu, albo mogą się okazać wręcz niewystarczające na panujące warunki pogodowe i nawet w połączeniu z kurtką rowerową nie wystarczają do odpowiedniej izolacji ciała przed zimnem i wiatrem. W takiej sytuacji  doskonale sprawdzają się nogawki rowerowe zakrywające kolana, które zakłada się na spodenki i takie rozwiązanie uzupełni ubiór o kolejną warstwę izolacyjną. Działają one dogrzewająco i chronią przed mocnymi podmuchami wiatru. Dodatkowo takie nogawki rowerowe chroniące kolana są podzielone na segmenty w celu zredukowania warstwy od wewnętrznej strony kolana.

 Zastosowanie nogawek  rowerowych

Głównym zadaniem nogawek rowerowych jest doraźne dogrzanie nóg wiosną i jesienią, a nawet zimą. Konstrukcja nogawek rowerowych pozwala na szybkie założenie lub zdjęcie w zależności od potrzeby w celu utrzymania temperatury ciała i niedopuszczenie do wyziębienia. Ciągły napór zimnego powietrza na nogi powoduje że marzną bardzo szybko i trening może stać się po prostu niekomfortowy.

Czy wszystkie Nogawki rowerowe są takie same?

Nogawki rowerowe  dają możliwość szybkiego przemienienia krótkich spodenek kolarskich  w  spodenki rowerowe z długimi nogawkami. Ta funkcjonalność jest super. Zajmują mało miejsca i nie musimy zabierać ze sobą drugiej pary odzieży, co znacząco odchudza nasz bagaż. Nie muszę mówić jakie to istotne na długich trasach, podczas których warunki atmosferyczne mogą ulegać często zmianie. Zresztą nie wyobrażam sobie wieźć jeszcze drugiejpary spodni podczas treningu.

Nogawki rowerowe szyję z różnej grubości materiału, dlatego warto zainteresować się podczas zakupu jaki jest ich poziom wentylacji. Materiały maja różne właściwości, niektóre posiadają wewnętrzne ocieplenie, a inne super wentylację, która daje swobodne oddychanie skóry podczas jazdy i zapewnia transport wilgoci na zewnątrz nie dopuszczając do dyskomfortu.  Nogawki kolarskie posiadają również wszytą gumkę antypoślizgową w celu zabezpieczenia ich przed osuwaniem się.

PRAKTYCZNE NOGAWKI ROWEROWE od Play Motion

Oferta Play Motion daje kolarzom szosowym i nie tylkomożliwość wyboru dopasowanych do ich wymagań odpowiednich modeli. Nogawki szyte są z różnych materiałów o rozmaitych właściwościach. Dzięki temu można dopasować sobie nogawkirowerowe do panujących warunków. Niektóre posiadają ciekawy wzór, inne tylko logo. Jakiś czas temu można je było kupić tylko w kolorze czarnym, obecna technika umożliwia wyprodukowanie ich w różnych kolorach i wzorach, co dodatkowo wzbogaci ich stylizacje. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie dopasujesz pod kolor koszulki lub barw klubowych.

 Producent nogawek rowerowych na zamówienie.

Jako producent zajmuję się także w Play Motion tworzeniem odzieży na zamówienie. Dotyczy to także nogawek rowerowych i biegowych. Nogawki są od podstaw projektowane i szyte w Play Motion. Zajmuję się również projektowaniem grafik, więc jak masz ochotęstworzyć własną grafikę to mogę w tym pomóc. Nogawki na zamówienie są na pewno ciekawym elementem imprez sportowych, które, jeśli są dobrze wykonane, na długo pozostaną w szafie sportowca i pozwolą mu sięgnąć pamięcią do wspomnień z imprezy. Tak więc jeśli planujesz imprezę sportową to mogę wyprodukować nogawki biegowe i rowerowe, a dołożenie ich do pakietu startowego z pewnością okaże się super pomysłem.

Kategorie:
Rozmiar:
Kolor:
Rozmiary damskie:
Zakres cenowy:
-

Niestety, w tej kategorii nie ma jeszcze żadnych produktów.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj 10% rabat!