MENU
Jesteś tutaj: On Akcesoria Czapki

Czapki

Czapki – zimowe niezbędniki

Doskonale pamiętam czasy dzieciństwa, kiedy noszenie czapki kojarzyło się z przykrym obowiązkiem. Wpadałem do domu i pierwsze pytanie: „A gdzie masz czapkę?”  Teraz wiem, że jej zakładanie było konieczne do utrzymania właściwego komfortu termicznego. 

Czytaj więcej...

Nigdy nie przypuszczałbym też, że czapka stanie się tak modnym dodatkiem uzupełniającym stylizacje w dodatku nie tylko zimą. W kolekcji Play Motion znajdziesz zimowe czapki damskie i czapki męskie, które świetnie wpisują się w miejskie klimaty. Tego typu czapki dodają swobody i młodzieżowego charakteru. Podobny efekt można uzyskać jesienią lub wiosną, ubierając czapkę Beanie, czyli modne i lekkie czapki z dzianiny. Dla tych którzy lubią wyrazisty styl mam modele z kolorowym nadrukiem  i oczywiście logo Play Motion.

Czapeczki zimowe kolarskie. Jeździsz na rowerze zimą? Załóż czapkę by być zdrowy!

Sporty zimowe to coś dla mnie. Jestem entuzjastą zimowej jazdy na rowerze, a także innych sportów, które uprawia się na dworze. Miałem swego czasu nie lada kłopot jak w trudnych warunkach pogodowych uprawiać swoją ulubioną formę aktywności? I tu cytuje mojego Tatę „zimno wieje że łeb urywa a ty rowerem?” :) Zdziwił by się na pewno, że porządne czapki zimowe rowerowe mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu! Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak to ogarnąłem, koniecznie poczytaj dalej!

Dobra sportowa czapka zimowa na rower robi robotę!

Widzę, że oprócz mnie jest spora rzesza fanów aktywności fizycznej pod gołym niebem. Czują się wtedy wspaniale, bo nic nie może się równać z oddychaniem świeżym mroźnym powietrzem podczas zimowego treningu. Wiosną czy latem, gdy robi się cieplej, otacza nas piękna pogoda i przyjazna aura do trenowania i zawodów. Jednak co z okresem zimowego roztrenowania, gdy temperatura spada i dodatkowo na treningu może złapać nas deszcz? Wtedy jeśli masz słabą odporność lub zwyczajnego pecha po treningu możesz złapać przeziębienie. Czy jest na to jakiś sposób? Owszem. Po prostu nie ma złej pogody tylko nieprawidłowo dobrana odzież sportowa. Staram się w kolekcji zróżnicować garderobę tak, by można było się zaopatrzyć na wszystkie opcje pogodowe. Jednym z najważniejszym elementów zimowej garderoby są czapki zimowe kolarskie. Dlaczego one? Ponieważ to właśnie przez głowę ucieka większość ciepła z naszego ciała. Do tego, wspomniane już czapki zimowe rowerowe są zrobione z odpowiednich materiałów, które spełniają określone funkcje, utrzymują temperaturę, chronią przed wodą, zapewniają wchłanianie wilgoci i szybko wysychają oraz nie przepuszczają wiatru. Czy te czapki zimowe mogą też być dla biegaczy?  Oczywiście że tak sprawdzą się one przy jakiejkolwiek aktywności na świeżym powietrzu

 

Czapka rowerowa z daszkiem.

Latem postaw z kolei na czapki z daszkiem. W upały uchronią przed udarem i zapewnią tak cenny w wysokich temperaturach cień. To niezbędny dodatek dla osób, które spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu. Rowerowa czapeczka z daszkiem używana jest również przez biegaczy. Doskonale zbiera ona wilgoć z czoła. Chroni okulary i oczy przed zabrudzeniem. Czapeczka rowerowa z daszkiem od Play Motion jest przewiewna, szybko wysycha a jej daszek daje dodatkowy cień. Osobiście lubię modele, przy których daszek można unosić do góry. Na wewnętrznej takiego daszka może znajdować się jakiś ciekawy nadruk co może być fajnym elementem wyróżniającym w tłumie.

Czapeczki zimowe dla dzieci.

Prezentowane przeze mnie modele sprawdzą się także w przypadku najmłodszych; dzieci uwielbiają zabawy w kałużach i śniegu i oczywiście sam dobrze wiem, że nie zastanawiają się nad konsekwencjami takich zabaw – a jak wiadomo choroba wiąże się z górą leków, osłabia organizm, a dodatkowo dezorganizuje funkcjonowanie całej rodziny na co najmniej tydzień. Jeśli jednak zaopatrzymy szafy naszych pociech w termiczną, sportową odzież, ryzyko zachorowania znacznie spadnie. Dzieciom przydadzą się też oczywiście wspomniane już zimowe czapki. Dziecko z taką czapeczką spokojnie może oddać się zabawom na śniegu lub jesiennym zabawom na dworze.

Kategorie:
Rozmiar:
Kolor:
Rozmiary damskie:
Zakres cenowy:
-
Czapka Rowerowa Z Daszkiem
67.69PLN
Czapka Rowerowa Z Daszkiem Arbuz
67.69PLN
Czapka Rowerowa Z Daszkiem Zombe
67.69PLN

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj 10% rabat!