MENU
Jesteś tutaj: BLOG

Od producenta odzieży słów kilka.

Z uprawiania sportu płynie wiele istotnych korzyści, niezależnie od tego, czy to dla nas sposób na życie czy tylko sposób na rozprostowanie kości i odprężenie po całym dniu przed komputerem. Od sportów zimowych i aktywności na świeżym powietrzu, poprzez siłownie kluby fitness, spacery w góry lub pływanie czy nurkowanie sposobów na czerpanie przyjemności z sportu jest wiele nie zależnie od intensywności.

Najpierw jednak musisz poznać swoje ciało, jego mocne i słabe strony, aby zdecydować, jak z jakiej aktywności będzie korzystać i wyznaczyć sobie osiągalne, krótkoterminowe cele. Nie porywaj się od razu na najambitniejsze treningi, bo to prosta droga do frustracji. Po prostu ciesz się każdą chwilą aktywności fizycznej, a dotrzesz dalej, niż się spodziewasz. Szybko zobaczysz także korzyści płynące z uprawiania sportu dla Twojego zdrowia, ciała, umysłu i życia. Wymienię tylko kilka z nich:  

  • Uprawianie sportu poprawia pracę układu krążenia zwiększając pojemność płuc i spalanie tłuszczu w całym organizmie, obniża poziom cholesterolu i ciśnienie krwi, a tym samym poprawia krążenie. 
  • Np.: Jazda na rowerze wzmacnia mięśnie nóg i pośladków. Pomaga również zmniejszyć cellulit poprzez pobudzanie płynów i tłuszczu zgromadzonych w kończynach dolnych.
  • Regularna jazda na rowerze oraz zdrowa, zbilansowana dieta pomoże w utrzymaniu prawidłowej wagi i zrzuceniu dodatkowych kilogramów. Jazda na rowerze to idealny sport przy nadwadze i otyłości, ponieważ nie obciąża kostek, kolan i bioder.
  • Kobiety są również bardziej narażone na zapalenie stawów, więc jeśli masz problemy ze stawami lub więzadłami, a chcesz uprawiać sport, rower jest idealnym rozwiązaniem.
  • Uprawianie sportu szczególnie na świeżym powietrzu wzmacnia również nasz układ odpornościowy.
  • Sport wpływa korzystnie nie tylko na nasze ciało, ale i umysł. Endorfiny wydzielane w czasie jazdy to hormony szczęścia łączące dobre samopoczucie z wysiłkiem fizycznym.
  • Bieganie jest również doskonałym sposobem aby oczyścić umysł, rozładować napięcie, zapomnieć o codziennych problemach, pobudzić kreatywność lub pokonać blokadę mentalną, uwalniając przestrzeń dla nowych pomysłów i rozwiązań.
  • Uprawiając sport możesz spędzać więcej czasu z rodziną, partnerem lub przyjaciółmi. Ogromną zaletą jest to, że możesz trenować sam/a lub w towarzystwie, a wspólne wypady są korzystne nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twoich bliskich. Nie ma znaczenia, czy wszyscy jesteście na tym samym poziomie po prostu pozwól innym wygrać raz na jakiś czas. To niesamowicie Podbudowywuje :))

To oczywiście tylko niektóre z wielu korzyści płynących uprawiania sportu. Chciałbym by czas spędzony na treningu wiązał te wszystkie zalety w jedną dużą przyjemność. Oczywiście angażując się w konkretna aktywność bardziej lub mniej to zależności od dyscypliny potrzebujesz odpowiedniego stroju. Chciałbym Ci w tym dopomóc i za sprawą odzieży jaka produkuje sprawić byś mógł cieszyć się tą chwilą. Wygoda podczas treningów to podstawa do czerpania radości  z aktywności.

Następna strona

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj 10% rabat!